Травматологія

Травматологія
Травматологія 2017-12-15T21:53:43+03:00

Тварини, як і люди, не захищені від непередбачених ситуацій. Часто трапляється, що кішка або собака падає з вікна або балкона, потрапляє під транспортний засіб, отримує травми в результаті нападу агресивної тварини. Іноді вихованці народжуються вже з захворюваннями кісток і суглобів. Вони передаються у спадок і є вродженими.

Які бувають ортопедичні порушення і травми у тварин?

Вивихи, переломи кісток, розтягнення м’язів.
Розриви тканин.
Розриви сухожиль, зв’язок, м’язів, судин.
Пошкодження опорно-рухового апарату.
Вроджені патології.
Больовий шок або шок від надмірної втрати крові.
Наслідки травм.

Для домашніх тварин суворо протипоказані застосування лангет, гіпсових пов’язок і т.п. Ці методи не забезпечують належної стабільності переломів і нормального їх зрощення. Все це веде до величезної кількості ускладнень, які можуть привезти до інвалідизації тварини.

В наш час з’явилась велика кількість різних методів хірургічного лікування з травмами тварин і патологіями, що пов’язані з кістками. Завдяки новітнім технологіям конструкцій з металу для остеосинтезу.

Власники домашніх улюбленців дуже часто звертаються до ветеринарних лікарень з переломами кінцівок у їхніх тварин. В таких випадках ми використовуємо тільки надсучасні імплантати та шовний матеріал. Створення стабільної конструкції є головним правилом для ефективного лікування переломів, оскільки конструкцію тварині необхідно носити до повного зрощення кісток.

Ортопедія – це частина ветеринарної хірургії, що займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань опорно-рухового апарату, як і розвиваються в наслідок вроджених захворювань і травм. На відміну від травматології, ортопедія займається лікуванням не гострих захворювань, а хронічних. В наслідок цього, період реабілітації в ортопедії, як правило, перевершує такий у травматології в кілька разів. Дуже важливим фактом у ветеринарії є оперативна ортопедична діагностика, в основному це стосується чистопородних тварин таких як кішки та собаки.Завдяки ранній діагностиці можна встигнути виявити та вилікувати деякі ортопедичні патології передніх та задніх кінцівок або покращити їх механічні властивості.

Щоб поставити тваринам правильний та професійний діагноз, лікарю необхідно:
— Здійснити специфічний ортопедичний тест
— Зробити рентген – діагностику
— Провести УЗД діагностику суглобів

За результатами цих досліджень, лікар ставить діагноз та приймає рішення яке має бути лікування консервативне чи хірургічне, яке передбачає корекцію патологій.

В нашій клініці ми виконуємо операції по ортопедії та травматології.

Наші фахівці регулярно проходять курси по підвищенню кваліфікації стосовно травматології та ортопедії та проводять таке складне лікування як:
— лікування та профілактика захворювань скакального та ліктьового суглоба у середніх і великих за розміром порід собак.
— лікування переломів кісток стегна, тазу, плеча, гомілки, передпліччя і т.п
— хірургічне лікування у собак хрестоподібної зв’язки
— лікування у малих порід собак хвороби Кальве-Легга-Пертеса, тобто артропластика тазостегнового суглоба (скорочено — ТБС).
— лікування різних захворювань суглобів. Серед них: вивихи плеча, тазостегнового та ліктьового суглобів, в тому числі вивихи та пошкодження суглобів у малих порід собак, артрити та артрози).